Psichologinės pagalbos ir mokymų centro logotipas

Kaip pagerinti santykius su kolegomis?

Santykiai su kolegomis

Esu emigrantas apie 4 metus, nors dar ir prieš tai teko kurį laiką blaškytis tarp Lietuvos ir Vakarų Europos. Svarbiausia buvo susirasti atitinkantį kvalifikaciją ir aišku malonų širdžiai darbą. Po metų bandymų, pastangų ir dalelės sėkmės dėka, tai pavyko padaryti.
Įsidarbinau į prestižinę įmonę, pas visų trokštamą darbdavį. Su kolegomis gavome terminuotas darbo sutartis, bet buvo iš anksto pasakyta, kad su tais, kurie rodys geriausius rezultatus, sutartys bus pratęstos.

Visą galvą pasinėriau į darbą stengdamasis kuo greičiau perprasti specifiką bei didinti produktyvumą, bet mažai dėmesio skyriau santykiais su kolegomis (čia gal ir buvo mano klaida). Valdžia mano atsidavimą darbui įvertino, pasirašėme neterminuotą sutartį.

Nuo to laiko santykiai su kolegomis labai smarkiai pablogėjo, buvau palaipsniui išstumtas iš kolektyvo, niekas nesidalino informacija, viską sužinodavau paskutinis, dauguma pradėjo manęs vengti, niekas nerodė noro kartu dirbti. Mano klaidos būdavo vis akcentuojamos ir aptariamos viešai, bet įtariu, kad ir man negirdint taip pat.

Pats darbas man labai patinka ir su valdžia santykiai geri, bet atmosfera darbe kelia pastovią įtampą, niekuo negaliu pasitikėti, tvyro baimė padaryti, kad ir menkiausią klaidą. Pastebėjau, jog darbo problemas parsinešu į namus ir negaliu jų paprasčiausiai išjungti. Ilgainiui tai kelia depresines nuotaikas bei blogina santykius su namiškiais. 

Ar įmanoma kaip nors pagerinti santykius su kolegomis? Bandžiau visaip įtikti, bet visi bandymai buvo nesėkmingi. Ar geriau keisti tokiu atveju darbą?

Vizitas pas psichologą
Rositos profilis
Rosita Katauskienė Psichologė - psichoterapeutė

    Ignės profilis
    Ignė Lukminė Psichologė - psichoterapeutė